пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ, пїЅпїЅпїЅпїЅ
 

новости   походы   т-материалы   т-книги   т-юмор   т-форум   Написать письмо


Новости
Походы
Т-материалы
Т-книги
Т-юмор
Туризм и альпинизм в Киеве
Т-форум
Т-галерея



Оригинальные Подарки на Новый год для всех и каждого




рюкзаки туристические



“Затверджено”

Правлінням ДГО ДАР України

Голова Правління О.Стефанович

ПОЛОЖЕННЯ

про всеукраїнські ігри “ЗОЛОТИЙ ЛЬОДОРУБ” 2000 року

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ
Всеукраїнські ігри “Золотий льодоруб” проводяться з метою оздоровлення та повноцінного заповнення дозвілля дітей та молоді, пропаганди здорового способу життя; сприяння розвитку альпійських видів спорту.

ОРГАНІЗАТОР ІГОР
Організатором ігор “Золотий льодоруб” є всеукраїнська дитяча грамадська організація “Дитячий альпійський рух України”.

МІСЦЕ ТА ЧАС
Ігри проводяться на околицях села Подобовець Міжгірського району Закарпатської області з 25 січня по 5 лютого для молоді та з 20 по 31 березня 2000 року для дітей та юнацтва. Наради представників команд, церемонії відкриття та закриття Ігор, конкурсна програма, нагородження переможців відбудуться в дитячому альпійському таборі “Під Великим Верхом”.

УЧАСНИКИ
В Іграх беруть участь команди місцевих осередків дитячих та молодіжних громадських об’єднаннь, шкіл, інтернатів, Центрів дитячо-юнацької творчості, колективів фізкультури та спортклубів підприємств; команди міст, областей, республіки Крим та інші. Допускаються команди Білорусії та Росії. Всі команди повинні мати свою назву. Бажані єдина форма та прапор команди (громадського об’єднання). Зарубіжні команди повинні мати прапор своєї країни.

ВІК УЧАСНИКІВ ТА СКЛАД КОМАНД
Для участі в Іграх учасники розподіляються на слідуючі групи:
 

Дитяча 1990 – 87 роки народження
Юнацька молодша 1986 – 85 роки народження
Юнацька старша 1984 – 82 роки народження
Молодіжна 1984 – 72 роки народження

Команда складається з 4 осіб та двох дорослих керівників. Команда виступає в старшій віковій групі, якщо складається з учасників, які за своїм віком відносяться до різних вікових груп.
 

СПОРТИВНА ПРОГРАМА ІГОР
Для допуску до змагань учасники складають контрольні нормативи з підтягування на перекладині та присідання на одній нозі (“пістолетик”), а також в’яжуть за контрольний час (10 хвилин) 15 вузлів, називають їх та пояснюють, для чого вони застосовуються в альпінізмі або туризмі.

ГІРСЬКІ ЛИЖІ, СЛАЛОМ. Учасники проходять на гірських лижах трасу з 10 воротами на схилі крутизною до 20 градусів за дві спроби. Час спроб додається.

САНКИ. Учасники на санках спускаються по трасі довжиною біля 150 метрів з поворотами. Враховується час спуску.

ПЕРИЛА. Учасники проходять маршрут по навішених суддями вірьовочних перилах з використанням технічних засобів (зажими, вісімки та ін.) дотримуючись самостраховки за правилами альпінізму (порушувати заборонено!). Маршрут складається з участків різної крутизни та протяжності. На умовно вертикальних участках забезпечується суддівська страховка. Схема маршруту оголошується за годину до старту. Враховується час проходження дистанції.

СНОУБОРДІНГ, СЛАЛОМ. Учасники проходять на сніговій дошці трасу 200 метрів з 5 воротами на схилі крутизною до 20 градусів за дві спроби. Час спроб додається.

СНОУБОРДІНГ, ФРІ-РАЙД. Учасники спускаються на снігових дошках з вершини гори Гемба до хижини Миговича по визначеній суддями трасі.

СНОУБОРДІНГ, КИТАЙСЬКИЙ СПУСК. Учасники з загального старту на вершині Гемба спускаються по північно-східному гребневі до поляни біля залишків турбази Міністерства оборони. Шлях спуску кожен учасник вибирає самостійно.

ЛИЖНИЙ АЛЬПІНІЗМ. Учасники піднімаються на вершини Боржави з гірськими лижами або на скі-турах та спускаються на них вниз по визначених трасах. Вершини та траси вказуються суддями перед проведенням данного виду з урахуванням снігового стану. Кількість маршрутів для заліку – не більше двох. Дозволяється поєднувати цей вид програми з видом “зв’язки”.

ЗВ’ЯЗКИ НА СНІГУ. Команди проходять контрольний сніговий маршрут на горі Гемба в зв’язках, використовуючи вірьовки та льодоруби для організації страховки. Тренери та судді рухаються поруч з командами та контролюють вірність страховки (порушення не допускаються!).

БІВУАК НА СНІГУ. Команди споруджують снігові хижини – ІГЛУ та ночують в них, використовуючи будь-яке бівуачне спорядження та інструменти. Дозволяється побудувати іглу напередодні ночівлі або поєднувати цей вид з іншими видами програми.

СХОДЖЕННЯ. Команди здійснюють сходження (походи) на вершини хребта Полонина Боржава за Правилами горосходжень. Кожний маршрут має свій рейтинг в залежності від складності та протяжності. Кількість маршрутів для заліку – не більше двох. Рейтинг маршрутів оголошується суддями після змагань з гірськолижного слалому(рейтинг самого “дорогого” маршруту дорівнює кількості фінішувавших учасників гірськолижного слалому) та уточнюється після проходження в залежності від фактичного стану погоди та снігового покрову.

     
    КОНКУРСНА ПРОГРАМА ІГОР

      ІСТОРІЯ АЛЬПІНІЗМУ.Учасники дають відповіді на запитання з географії та історії альпінізму. Бажаючі виступають з заздалегідь підготовленими тематичними доповідями. Кращі “знатоки” нагороджуються призами – книгами Мстислава Горбенка “Еверест – восхождение мира” та Едуарда Аксельрода “Камешки на тропе” з автографами авторів.

      КОНКУРС “КИП’ЯТІННЯ ВОДИ”. Учасники приходять на конкурс зі своїми примусами і доводять до кипіння 2 літра суддівської води. Фіксується час з моменту відкриття коробки чи чохла примуса до закипання води. Переможці нагороджуються призами.

      ТУРИСТИЧНА ПІСНЯ. Конкурс проводиться ввечері біля вогнища. В репертуарі переможців конкурсу повинні бути пісні Візбора, Висоцького та Окуджави.

      ВЕЧІР ЗНАЙОМСТВ. Кожна команда розповідає про своє місто чи село а також про спортивні походи та сходження, що здійснили за минулий рік, демонструє відеоматеріали чи слайди. Відповідає на запитання присутніх. Напередодні виставляє фотостенд про свій осередок.

      ВИСТАВКА ТУРИСТИЧНИХ САМОРОБОК. Команди виставляють спорядження власного виробництва або демонструють спорядження фірми, що виготовляє спорядження та є спонсором команди.

    ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
    Переможці визначаються в кожній групі окремо серед хлопців і дівчат по найбільшій кількості балів, набраних за час змагань. В змагальних видах програми (1 – 4) за зайняте перше місце даєтся стільки балів, скільки учасників приймало участь у даному виді програми. За друге місце – на 1 бал меньше і т.д. В видах програми (5 – 7) кожному учаснику, що завершив маршрут, – по 10 балів. В видах програми (8, 9) – по 20 балів. Бали за сходження – по рейтинговій таблиці. Бали команди складаються з суми балів учасників.

    НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
    Переможці та призери в кожній віковій групі окремо серед хлопців та дівчат в особистому заліку нагороджуються медалями та грамотами.
    Два переможці в особистому заліку, що набрали найбільшу кількість балів серед усіх учасників трьох молодших груп та серед молоді, отримуютьприз “Золотий льодоруб”. Переможці та призери в змагальних видах (1-4) нагороджуються грамотами. Команди, що посіли 1, 2 та 3 місця нагороджуються грамотами. Можливі призи від спонсорів.

    ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ
    Витрати, пов’язані з проведенням Ігор та нагородженням переможців – за рахунок коштів ДАР України. Витрати на командирування команд – за рахунок командируючих організацій.

    ЗАЯВКИ
    Попередні заявки надсилати до 15 січня (молодіжна група) та до 1 березня 2000 року (дитячо-юнацькігрупи) на адресу: вул. Академіка Кіпріанова, 2 – 118, Київ, 03146.

    Іменні заявки подаються на місці змагань в день приїзду. В іменній заявці необхідно вказати: назву організації, що бере участь, назву команди; прізвища, імена, по-батькові учасників, дати народження, домашні адреси, телефони; попередні нагороди, сходження, спортивні розряди в альпійських дисциплінах. Заявка повинна бути завірена печаткою організації та лікарем.


Інформацію з організаційних питань Ігор можна отримати за телефонами у Києві:
(044) 478-78-58, 478-80-63 чи факсу (044)/ 452-22-12.

Дане Положення є офіційним викликом на змагання.

 


 

новости   походы   т-материалы   т-книги   т-юмор   т-форум   Написать письмо

© т/к Крокус 1999-2001
Последнее обновление 03.04.2001